Úvod » Ručne maľované obrazy

Ručne maľované obrazy

 


"Láska dokáže život ľudí rozveseliť, ak oni dokážu lásku a život brať vážne."

(Ernst Otto Fischer)

 

Tak ako láska tvorí milovanú osobu, tak maľované obrazy tvoria dokonalý interiér. Interiér, v ktorom sa budete cítiť najlepšie. Unavené steny opäť ožijú vďaka ohromujúcim obrazom, ktoré vedia očariť. Ručne maľované obrazy v sebe skrývajú kus umenia, lásky a fantázie. Farby, rozmanitosť, nápad, dokonalosť. To sú slová, ktoré vystihujú maľované obrazy na stenu. Ponorte sa aj Vy do sveta farieb a vyberte si taký obraz na plátne, ktorý sa k Vám najviac hodí. Taký, ktorý Vám bude robiť radosť toľkokrát, koľkokrát sa naň pozriete. Nechajte rozkvitnúť Váš interiér dekoráciou akou sú ručne maľované obrazy na plátne. Inšpirujte sa motívom lásky a využite predaj ručne maľovaných obrazov.

 


Usporiadať podľa 
Výrobca  

Ručne maľované obrazy - exkluzívne interview

Mnohí z vás sa môžu od nás popýšiť maľovaným obrazom. Rýchlo sa u Vás udomácnil, stal sa súčasťou vášho domova a doplnil tak chýbajúci kúsok celkového dizajnového komplexu. Určite máte rovnaký pocit ako aj ja, keď sa pozerám na obraz, ktorý visí u mňa v obývačke. Koľkokrát sa naň pozriem, toľkokrát ho vidím inak a vždy sa vynorí nová otázka o jeho autorovi.

A práve  preto sme sa rozhodli poodkryť Vám svet ťahov štetca a farebného plátna. Prinášame Vám exkluzívne interview s našou maliarkou Dominikou Pindrochovou.
Ako vnímate módne trendy v interiérovom dizajne ak sa pozrieme na tému maľovaných obrazov?

V ponuke nášho e-shopu si určite každý nájde svoje. Od tlačených obrazov, tapiet, nálepiek na stenu až k mojim maľovaným obrazom. Každý jeden element má v interiérovom dizajne tohto desaťročia svoje miesto. Svoju výnimočnosť, originalitu a ručnú prácu s dušou vloženou do plátna majú však len maľované obrazy. Vďaka moderným motívom sú stále hodnotným doplnkom interiéru a pôsobia prirodzene no zároveň exkluzívne.


Zmenilo sa vnímanie abstraktov, ktoré boli v posledných rokoch veľmi populárne?

Na túto otázku je veľmi ťažké odpovedať. Abstrakty sú hitom interiérového dizajnu 21. storočia. Dá sa povedať, že sa technika maľby abstraktov naprieč rokom obmieňa len výnimočne. U nás sú abstrakty stále trochu v úzadí. V posledných rokoch však k najpredávanejším obrazom patria predovšetkým konkrétne motívy krajín či kvetov. Tie stále patria k najobľúbenejším doplnkom moderného interiérového dizajnu u nás.Prenášate kúsok seba do domácností po celom Slovensku ale i zahraničí. Aké sú odozvy na Vašu prácu? Vedia Vás potešiť?

To, že sa moje hobby stalo mojou prácou považujem za výhodu. Maľovanie obrazov je ručná práca a nedá sa k nej pristupovať inak ako detailne a precízne. Do každého obrazu vkladám kúsok seba a maľujem ho tak, akoby som ho maľovala do vlastnej obývačky. Paradoxne doma svoje obrazy nemám (smiech). Pokiaľ ide o odozvy, vždy ma nesmierne poteší ak sa mnou vytvorený obraz páči zákazníkom. Maľujem predsa pre nich, pre ich rodiny a priateľov, takže akékoľvek odozvy, ktoré sa ku mne dostanú ma veľmi potešia.


Viete nám povedať aké farebné spektrum si najčastejšie ľudia vyberajú, prípadne ktorý z motívov je najobľúbenejší?

Vo výbere obrazov prevládajú prevažne teplé odtiene, teda farby ako sú škoricová, hnedá, žltá, červená, oranžová a pod. Ľudia si pravdepodobne potrebujú vnášať do svojich domov teplo aj prostredníctvom maľovaných obrazov v týchto odtieňoch. Pokiaľ ide o výber motívov, ako som spomínala, sú to predovšetkým motívy kvetov či krajín.Ako dlho pracujete na výrobe takéhoto umeleckého diela, povedzme maľovaného obrazu o rozmere 120x80 cm?

Výroba maľovaného obrazu závisí, samozrejme, na veľkosti. Pokiaľ ide o menší obraz, je hotový do troch dní, ak sa jedná o väčší obraz tak približne 5 dní. Nesmieme zabúdať na zložitosť motívu, kedy potrebuje podkladová farba na plátne vyschnúť, kým začneme maľovať konkrétny motív. A nemusí to byť len podkladová farba, ale i rôzna štruktúra, či pozlacovanie. Aj samotné záverečné lakovanie a schnutie trvá niekedy pár dní. Štandardne však maľovanie obrazu pri spomínanom rozmere 120x80cm trvá 5-6 dní.
MzE3M